PALISZ, PŁACISZ, ZDROWIE TRACISZ

Program profilaktyczny o szkodliwości palenia tytoniu kierowany do młodzieży, głównie gimnazjalnej oraz szkół ponadgimnazjalnych, w formie heppeningu.

Partnerami w jego realizacji może być Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Na jakie schorzenia chorują osoby palące papierosy? Jakie problemy zdrowotne występują u dzieci, których rodzice palą? Co to jest palenie pasywne? Co daje nam niepalenie? Gdzie należy szukać pomocy chcąc rzucić palenie? - na te i inne pytania odpowiadają uczestnicy quizu wiedzy, którego celem jest wskazanie zagrożenia dla zdrowia młodych osób; pokazanie, że niepalenie jest w modzie!

W trakcie programu są prezentowane plakaty o tematyce antynikotynowej wykonane przez uczniów, konkurs na najlepsze okolicznościowe hasło oraz gry i zabawy potwierdzające sprawność oddechową i ruchową.

Poszczególne części łączy w całość muzyka zespołu „POZIOM 600”. Wielokrotnie powtarzana autorska piosenka „Rzuć to” sprawia, że na koniec programu wszyscy uczestnicy wspólnie śpiewają refren: „Palisz, płacisz, zdrowie tracisz - rzuć to”.

Posłuchajcie i spróbujcie rzucić palenie

niepalący Piotr Cybułka i zespół POZIOM 600

Powered by Quick.CMS