WSZYSTKIE KOLORY RECYKLINGU

Szanowni Państwo!

Zwracam się do Państwa z propozycją spotkania z uczniami Waszej Szkoły, w ramach edukacji ekologicznej.
Proponowany przeze mnie autorski program, zatytułowany

WSZYSTKIE KOLORY RECYKLINGU

jest niekonwencjonalną formą przekazywania informacji o konieczności sprzątania, by zachować Matkę Ziemię dla obecnych i przyszłych pokoleń. Nośnikami tych informacji są rockandrollowe piosenki.

„Gdy piosenka barwna leci, dzieci segregują śmieci”

Celem spotkania jest przekonanie młodych ludzi o konieczności segregowania śmieci, które sami wytwarzają. Zbiórka i powtórne przetwarzanie opakowań nie tylko poprawi estetykę naszego miejsca zamieszkania, ale przyniesie także wymierne korzyści gminnie, Polsce, Matce Ziemi.

Za pomocą autorskich piosenek, rozmowy i konkursów wskazuję, do których kolorowych pojemników wrzucać puszki, szkło, papier, plastikowe butelki po napojach. Co zrobić z butelką, zanim znajdzie się we właściwym pojemniku lub worku. Wyrabiam przekonanie, że troska i dbanie o środowisko, to obowiązek każdego małego Polaka.

Bycie ekologicznym jest wymogiem naszych czasów.

Spotykam się z grupami dzieci i młodzieży w szkołach. Każdy uczestnik otrzymuje okolicznościową ulotkę. Rozmawiam, śpiewam, gram na gitarze, przeprowadzam konkursy z nagrodami. Uczę mantry: „Żółty, zielony, niebieski, biały” . Wspólnie z uczestnikami podejmuję próbę pobicia nieoficjalnego rekordu świata w (…). Nie mogę wszystkiego zaradzić...

Tej lekcji młody człowiek nigdy nie zapomni!
Tą lekcję zapamięta do końca życia!

Ekologicznie i śpiewająco pozdrawiam
Piotr Cybułka

Powered by Quick.CMS