Piotr Rut
gitary, śpiew


Należy do najlepszych gitarzystów rockowych na Śląsku. Gitara jest jego całym życiem. Gra nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat.

Zakładał i nadawał muzyczny kształt zespołom „Złe Towarzystwo”, „Hakelbery”, a ostatnio „Blend”. Najdłużej, z kilkoma przerwami, związany jest z grupą „POZIOM 600”, do której dołączył pod koniec lat osiemdziesiątych. 

Dwukrotnie wystąpił z „POZIOM-em 600” na Festiwalu Polskich Muzyków Rockowych w Jarocinie. Współtworzył muzykę, która znalazła się na wydanej własnym sumptem ( „ROCK TŁOK rekord”) w 1991 r. kasety „Światła aut”. Jest autorem większości kompozycji materiału demo pod tytułem „Horyzont zła”. Swoją charakterystyczną gitarą i pomysłami aranżacyjnymi miał znaczny wpływ na brzmienie oraz ostateczny kształt promocyjnej płyty CD zatytułowanej „Czarny rynek”. Jest realizatorem najnowszych nagrań demo, między innymi „Napij się „ i „Hej, ludzie!”.

Wspólnie zaliczyliśmy dziesiątki, czy nawet setki koncertów w kraju i za granicą. Łączy nas podobne postrzeganie muzyki i otaczającej rzeczywistości. Piotrek, tak jak i inni członkowie zespołu, narzeka na brak czasu i dotknięty jest panującą wśród muzyków przypadłością – głodu grania na żywo... 

Studiował na Uniwersytecie Śląskim filia w Cieszynie, gdzie uzyskał tytuł magistra wychowania muzycznego. Jest nauczycielem muzyki w Jastrzębiu Zdroju i Wodzisławiu Ślaskim. 

Jego przeznaczeniem z pewnością jest R'N'R. Marzeniem, jest zamiana domowego studia, na własne, profesjonalne studio nagrań.

Powered by Quick.CMS