Wykonawcy koncertu ROCK – BLUES – ROCK AND ROLL


ACUSTIC
Zespół powstał w 2007 roku. Na samym początku był to duet gitarowy w składzie: Grzegorz Achtelik (gitara, wokal) i Ryszard Kudalla (gitara). Niebawem do zespołu dołączył Jacek Szuła ze swą świetnie brzmiącą harmonijką.
ACUSTIC obecnie to akustyczne trio, grające od marca 2010 roku w nowym składzie. Miejsce Ryśka Kudalli zastąpił Szymon Borkowski. Cała trójka pochodzi za Śląska (Tychy, Radlin, Jastrzębie). Każdy z obfitym bagażem doświadczeń zdobytych w innych zespołach.
Grzegorz z Jackiem przemycają do ACUSTICa trochę dźwięków autorstwa śp. Piotra Czulaka - ojca bandu „Patchwork”, w którym razem grali. Blues, rock, czasem nawet reagowate dźwięki można usłyszeć w utworach zespołu. Piękne brzmienie akustycznych gitar, charyzmatyczny, bluesowy wokal Grzegorza, nietuzinkowe brzmienie harmonijki Jacka, wysublimowane dźwięki solówek Szymona to jest to, co zespół oferuje poszukiwaczom muzycznych doznań.
ACUSTIC tworzą:
Grzegorz Achtelik - gitara, wokal
Szymon Borkowski - gitara
Jacek Szuła - harmonijki

BLEND
Muzycy jak o sobie mówią: są mieszanką różnych osobowości co ma duży wpływ na rodzaj muzyki prezentowanej przez Blend. Inspiracją dla nich jest muzyka lat 70-tych. „Żyjemy w czasach, w których już nic nie jest proste i oczywiste. Chcemy pozostawić po sobie ślad, wspomnienie a zarazem przekazać coś swoim słuchaczom. Nie określamy rodzaju naszej muzyki gdyż to pozostawiamy tym, którzy nas słuchają. Wywodzimy się z różnych kapel i orientacji muzycznych ale teraz chcemy zespolić nasze siły po to aby zagrać prostą, energetyczną, rock and rollową muzykę. Jesteśmy zmęczeni wszechobecnym plastikiem, dlatego pragniemy wrócić do elektrycznego, gitarowego brzmienia. Mamy mnóstwo pomysłów i pozytywnej energii, która miejmy nadzieję udzieli się wszystkim”
Skład zespołu:
Marek „Śledziu” Sladek - śpiew
Cezary Gibes - bas
Marcin Miśtak - perkusja
Piotr Rut - gitara


BLUESET
Początki zespołu „Blueset” datują się na styczeń 2007 roku,  kiedy  to spotkali się dwaj muzycy Tomek Wolski i Grzegorz Stowski. Kompletowanie składu zajęło kilka miesięcy. Pierwsze występy zespołu były raczej nieoficjalne i bardziej przypominały jam session niż koncerty.   Skład   zespołu  ustabilizował  się  dopiero w listopadzie 2007 kiedy to znaleźli odpowiedniego perkusistę a funkcję wokalisty przejął dotychczasowy harmonijkarz. Wtedy  to  właśnie  zaczęły  powstawać pierwsze utwory zespołu, a także zaczęły się odbywać pierwsze koncerty,  które zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.
„Blueset” składa się w większości z bardzo doświadczonych muzyków, co widać w doskonałym zgraniu zespołu, jak również, co jest bardzo ważne, umiejętności improwizacji. Od samego początku zamiarem „Blueset” było granie w klimatach bluesowych. W praktyce wygląda to tak, że grają bluesa z lekką domieszką fusion oraz jazzu. Muzykę tworzą wszyscy członkowie kapeli, natomiast teksty w większości pisze Andrzej Łysień.
Tomek Wolski - gitara
Grzegorz Stowski „Seta” - gitara
Andrzej Łysień - śpiew, harmonijka
Jacek Liszka - bas
Jacek Łazowski - perkusja
Adam Abrahamczyk - trąbka
Saturnin Abrahamczyk - puzon


POZIOM 600
Śląska grupa rock and roll-owa, która nieprzerwanie działa 30 lat. Laureat XX Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki OPOLE '83. POZIOM 600 dał setki koncertów w kraju i w Europie Zachodniej. Łączy w sobie młodzieńczy wdzięk, rzetelny warsztat muzyczny i doświadczenie. Wykonuje pogodną, rytmiczną i melodyjną muzykę kierowaną do słuchacza od pięciu do stu pięciu lat... Jednakowo łatwo nawiązuje kontakt z kilkunastoosobową, jak i kilkutysięczną widownią. Repertuar stanowią głównie własne piosenki – od lirycznych ballad, bluesa, reggae, do ognistych rock and roll-i, śpiewanych nawet po śląsku. Teksty opisują otaczającą nas rzeczywistość - często autentyczne wydarzenia – refleksyjnie i dowcipnie.
W repertuarze koncerty: „Śląski Rock And Roll”, profilaktyczny „Jeszcze jeden krok do przodu...”, ekologiczny „Jeden mamy świat”.
Inauguracyjny koncert jubileuszowy zespół zagra w składzie:
Daniel Cybułka – saksofon, gitary, śpiew
Piotr Cybułka - śpiew, gitara basowa
Piotr Rut – gitara
Robert Szuter – perkusja
Maria Jackson i Justyna Bieruńska – chórki

Powered by Quick.CMS