Pisali o nas


Muzycy obrali sobie początkowo wiele mówiące fanom rocka miano "HEY"!. Wystartowali w Śląskim Przeglądzie MMG "Silesian - Rock '81", który rozpoczął się 12 grudnia tegoż roku. Spowodowana wprowadzeniem stanu wojennego przerwa, miała dla grupy niekorzystne konsekwencje.
WIECZÓR - maj '84

Nie łatwo jest występować przed ośmiotysięczną widownią. Najlepsze wrażenie pozostawia po sobie POZIOM 600 . "Spodek" na chwilę zapomina o TSA i podchwytuje piosenkę "Czarny rynek".
WALKA MŁODYCH - marzec 83

Zespół rockowy, który zachwycił publiczność niekonwencjonalnymi strojami i melodyjną muzyką.
PANORAMA - maj '83

Piosenki "Kochajcie lokomotywy" i "Czarny rynek" bezapelacyjnie spodobały się młodej - a więc znającej się na rzeczy i wymagającej widowni. Były to scenki rodzajowe, dość trafne połączenie rocka ze szczyptą humoru, co do tej pory wydawało się naszym wykonawcom prawie niewykonalne.
GAZETA MŁODYCH – maj '83

Dziki, agresywny i dynamiczny jest ich rock, zniewalający ciężkim, jakby topornym brzmieniem, opartym na równie ciężkim rytmie. To nie imitacja i szpan. To autentyczna osobowość i prawdziwy czad.
ECHO KRAKOWA - wrzesień '83

Myślę, że POZIOM 600 w pełni zasługuje na szerszą prezentację. Jestem prawdziwie zaskoczony profesjonalnym poziomem grupy, która na koncertach jest przyjmowana wprost entuzjastycznie.
TYGODNIK POPULARNY- wrzesień '85

Doskonała aparatura umożliwiła im osiągnięcie oryginalnego brzmienia, zaś ostra i dynamiczna – aż do bólu w uszach - muzyka nie zagłusza wokalisty, gdyż tekst jest jednym z równouprawnionych elementów występu.
GŁOS WYBRZEŻA - lipiec '85

Piosenka o "szaberplacu". Ogromnie zdenerwowałam się oglądając telewizyjną transmisję z Festiwalu Piosenki Opolskiej w Opolu, dlatego natychmiast piszę do was. Nie chodzi mi o to, że i piosenki i wykonawcy są dziwaczni. Tak uważam nie tylko ja, ale i mój 23-letni syn. Ale nie o to chodzi. Zbulwersowała mnie piosenka o Katowicach. Jak sięgam pamięcią, nigdy o naszym mieście piosenki nikt nie napisał a przynajmniej nie śpiewano takiej w Opolu. No i nareszcie - jest! Jest o... zlikwidowanym ostatnio "szaberplacu" a jej tytuł "Czarny rynek". I w dodatku to paskudztwo dostało jeszcze nagrodę – co jest chyba jeszcze większym skandalem niż sama piosenka. Wykonawcami są (podobno, tak zapowiadano) jacyś górnicy pod nazwą "Poziom 600". Dziwię się zatem owym górnikom, że jeśli już śpiewają i grają (co chwalebne!) - to sięgają po czarne strony naszego życia. Przecież Katowice zasługują na jakąś ładną piosenkę, a bazary z nielegalnym handlem są przecież w całym kraju, np. sławny bazar Różyckiego w Warszawie (...) Irmina Soduś - Katowice
DZIENNIK ZACHODNI - sierpień '83

Śpiewają o rzeczywistości takiej, jaką widzą – "Piekło", "Codzienność", "Na przekór ludziom", "Mowa słowa" – piosenki, które są wynikiem ich przemyśleń, wyrażają ich stosunek do świata. Nie ma w nich, sztucznej kontestacji, pozorowanego buntu – wszechobecnych dwu cech polskiego rocka. Jak mówią, chcą przekazać słuchaczom swoje widzenie świata.
ZWIĄZKOWIEC - wrzesień '85

POZIOM 600 - to jeden z bardziej udanych combacków rockowych sezonu. Twórcy "Czarnego rynku" powrócili minionego lata przebojową kasetą "Światła aut" (Rock Tłok) i hitami takimi jak "Więcej piwa", "Tu mówi Warszawa" czy "Tylko tak". W muzycznym plebiscycie roku grupa otrzymała miano "Talent Roku "91" w kategorii rock.
PANORAMA – grudzień '91

Polacy z POZIOMU 600 poszli na pierwszy ogień przed gromadzącą się dopiero widownią. Czterej muzycy, odkryci przez organizatorów podczas ostatniego festiwalu muzyki w Clermont Ferrand, są od dłuższego czasu już gwiazdami w swoim kraju (...). Potrafili zjednać sobie wymagających znawców muzyki, którzy zapełnili murawę.
La MONTAGE (Francja) w artykule o "dwóch piekielnych dniach w Sant-Amant" z 1 sierpnia '92

Dynamiczna, bliska modnym obecnie klimatom lat 70-tych, poparta sceniczną witalnością muzyka.
La VOIX du NORO - listopad '92

Polski rock, koloru czarnego węgla połączony ze słowiańskim romantyzmem - POZIOM 600.
SORTIR, Lilie - listopad '93

POZIOM 600 - chluba południowo-zachodniej Polski. Dobry, rzetelny rock n roli. Grają od lat i szansa jakiejkolwiek wpadki z ich strony jest niemożliwa. Chcesz posłuchać muzyki przebojowej, to postaw na "Górników".
GAZETA FESTIWALOWA - Jarocin 91

Powered by Quick.CMS